IBW jest interfejsem, działającym w oparciu o technologię radiową Solemyo Air Net System firmy Nice, i jest kompatybilny wyłącznie z urządzeniami wykorzystującymi tę technologię. Interfejs wykorzystuje protokół komunikacyjny magistrali „BlueBUS” firmy Nice i łączy się za pomocą przewodu z centralą Nice wyposażoną w ten sam protokół, wykorzystywaną do kontroli i sterowania automatem bramy, drzwi garażowych i innych.

W sieciach wykorzystujących protokół magistrali “BlueBUS”, interfejs IBW umożliwia rozszerzenie już okablowanej sieci lub utworzenie nowej sieci, składającej się z akcesoriów wyposażonych w technologię radiową Solemyo Air Net System, zasilanych na baterię lub za pomocą ogniwa fotowoltaicznego i wykorzystujących dwukierunkową komunikację radiową do połączenia automatu z centralą bez wykorzystania przewodów elektrycznych. Akcesoria te (nieznajdujące się w opakowaniu) to fotokomórki PHW, lampy ostrzegawcze/światło nocne LLW i czujniki TCW1/TCW2, które należy podłączyć do rezystancyjnych lub fotooptycznych listew krawędziowych bezpieczeństwa. Interfejs IBW wraz z tymi urządzeniami tworzy sieć komunikacji bezprzewodowej typu “BlueBUS”. Więcej informacji na temat wyposażenia i działania przewodowej sieci „BlueBUS” można znaleźć w instrukcji obsługi centrali automatu.

Interfejs IBW podłączany jest za pomocą przewodów do centrali i do zacisku magistrali „BlueBUS” oraz steruje działaniem całej sieci akcesoriów. Jeżeli jako lampa ostrzegawcza stosowane jest jedno lub więcej urządzeń LLW, interfejs należy podłączyć również do zacisku „Flash”. Mówiąc w skrócie, interfejs IBW jest urządzeniem, które „przekłada” komunikaty przenoszone przez przewód na komunikaty przenoszone drogą radiową i odwrotnie, sprawiając, że system „BlueBUS” rozpoznaje urządzenia podłączone bezprzewodowo w taki sposób, jakby były podłączone kablem. Możliwe jest utworzenie także sieci „BlueBUS” mieszanej, czyli składającej się z „tradycyjnych” urządzeń podłączonych fizycznie do przewodu magistrali(i podłączonych do centrali za pomocą tego przewodu) oraz z urządzeń bezprzewodowych, podłączonych drogą radiową do interfejsu BlueBUS (i połączonych z centralą za pomocą tego interfejsu).

Cena: 210zł

Przejdź do sklepu