CAME Mondarian

Nowoczesna automatyka marki Came, Mondrian 5 i 6, otwiera nowe horyzonty w zakresie automatycznego sterowania roletami i zasłonami

Treviso, 26 czerwca 2012r. – Came, lider w sektorze bezpieczeństwa aktywnego i automatycznej kontroli dostępu, wzbogaca wachlarz automatyki przeznaczonej dla zasłon i rolet o siłowniki nowej generacji Mondrian 5 i Mondrian 6, zaprojektowane z myślą o napędzaniu rolet o średnich wymiarach. Najnowszy produkt w ofercie Came – gama siłowników Mondrian, stanowi integralną część linii silników tubowych Art – Advanced Revolution Technology. Dzięki bogatej ofercie silników o różnorodnej mocy i średnicy linia Mondrian umożliwia obsługę okiennic i zwijanych rolet o dość znacznym ciężarze.

Linia Mondrian tak, jak wszystkie silniki Art, wyróżnia się zaawansowaną i awangardową technologią gwarantującą najwyższą jakość produktów, które są zawsze niezawodne oraz proste w instalacji i w użytkowaniu. Silniki tubowe Mondrian mogą być włączone w system automatyki domowej hei marki Came, co zapewnia użytkownikowi scentralizowane sterowanie wszystkimi roletami i systemami zacieniającymi poprzez jeden prosty gest – naciśnięcie przycisku!

Siłowniki Mondrian 5 i Mondrian 6 (na zdjęciu), zaprojektowane i skonstruowane do napędzania rolet o ciężarze od 18 do 171 kg są idealne do użytkowania zarówno w nowoczesnym budownictwie jak również dla odnowienia pomieszczeń zbudowanych zgodnie z wcześniejszymi koncepcjami architektonicznymi. Linia zawiera silniki tubowe zasilane napięciem 230V, różniące się średnicą i siłą podnoszenia. Mondrian 5, o średnicy 45 mm pozwala na podnoszenie ciężaru od 18 do 92 kg. Mondrian 6, o średnicy 55 mm, umożliwia poruszanie zasłon i rolet o ciężarze od114 do171 kg.

Uruchomienie silników Mondrian 5 i Mondrian 6 odbywa się przy pomocy naściennego przycisku, lecz przy użyciu opcjonalnego urządzenie radiowego możliwe jest również zdalne sterowanie roletami lub zasłonami. Dzięki mechanicznym ogranicznikom położeń krańcowychregulowanych z milimetrową dokładnością, stanowiących wyposażenie automatyki, roleta zatrzymuje się automatycznie po zakończeniu ruchu otwierania lub zamykania, zachowując przez długi czas stałą kalibrację.

Dwa najnowsze systemy tubowe Came są dostępne nie tylko w wersji klasycznej, lecz także w nowej wersji “M”, która ma specjalną funkcję manewru awaryjnego, pozwalającą na ręczne podniesienie rolety w przypadku braku prądu elektrycznego.

Mondrian 5 posiada także wersję “Q5” wyróżniającą się wyjątkowo cichą pracą. Działanie automatyki jest wręcz niesłyszalne dla ucha, co sprawia, że silniki te nadają się szczególnie do napędzania rolet w budynkach wielomieszkaniowych lub w miejscach, gdzie zachowanie ciszy jest bardzo ważne, na przykład w szpitalach.

Instalacja silnika jest bardzo prosta i szybka. Uchwyty mocujące zapewniają poprawny i łatwy montaż silników tubowych nawet w niedużych kasetach, a regulacyjne śruby przelotowe są dostępne po obu stronach automatyki. Stanowi to znaczne ułatwienie regulacji położeń krańcowych przy dowolnej pozycji silnika.

Opcjonalny czujnik klimatyczny umożliwia automatyczną regulację otwierania i zamykania rolet w zależności od warunków pogodowych, co zwiększa zyski ciepła od nasłonecznienia oraz pozwala na znaczne zaoszczędzenie energii oraz jednocześnie chroni dom przed działaniem nieprzyjaznych warunków atmosferycznych.

Related Posts:

Nice ROX

Aluminiowy odlew korpusu i dźwigni wysprzęglenia oraz ślimacznica wykonana z...

Nice Solemyo

Nice Solemyo jest zestawem zasilania słonecznego przeznaczonym do automatyzacji bram,...

Montaż siłowników Nice Wingo

Zamontowany zestaw siłowników 24 voltowych Nice Wingo WG2024, wraz z...